KRYEFAQJA » LAJME » E Enjte 25 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 25 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon te jete ne ndikimin e zones me presion te larte atmosferik I cili do te mbaje ne vend mot te qendrueshem pa rreshje.

E Enjte 25 Janar 2018

Dita Enjte 25 Janar 2018 do te dominoje mot i ftohte ne mengjes me ngrica ne zonat lindore ku nuk do te mungoje dhe mjegulla pergjate luginave. Gjate dites do te temperaturat do te vijojne me rritje. Era do te jete me drejtim Jugperendim (SW) me shpejtesi deri ne 7 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 2 me lartesi vale 0,1 deri ne 0,5 meter ne det te hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -7/7 °C

Zonat e uleta -3/13 °C

Zonat bregdetare 2/14 °C

Kosova per diten e Enjte dt 25 Janar do te kete mot te kthjellet me vranesira mesatare dhe mjegull. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten ne vlera -7°C vlera me e ulet ne mengjes deri ne 3 °C vlera me e larte ne mesdite.

E Premte 26 Janar 2018

Dita Premte 26 Janar 2018 moti do te jete me kthjellime dhe vranesira te pakta pergjate Ultesires perendimore. Era do te jete me drejtim Jugperendim (SW) me shpejtesi deri ne 7 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 2 me lartesi vale 0,1 deri ne 0,5 meter ne det te hapur. Temperaturat do te pesojne rritje graduale me te dyja ekstremet.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -4/8 °C

Zonat e uleta 0/15 °C

Zonat bregdetare 6/16 °C

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred