KRYEFAQJA » LAJME » E Enjte 23 Nëntor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 23 Nëntor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot dt 23 Nëntor 2017 po vazhdon të ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik. Moti për orët në vijim do jetë me kthjellime dhe vranesira të pakta përgjatë ultesires perendimore. Era do të jetë me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtësi 7m /sek. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 meter në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore 0/14 gradë celcius

Zonat e uleta -1/17 gradë celcius

Zonat bregdetare 5/18 gradë celcius

Kosova për ditën e sotme po ndikohet nga masa ajri të qëndrueshme . Moti do jetë me kthjellime dhe vranesira të pakta në relievet malore. Temperaturat do të luhaten 0 grade Celcius vlera më e ulët në mëngjes deri në 12 gradë vlera më e lartë në mesditë.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred