KRYEFAQJA » LAJME » E Enjte 2 Nëntor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 2 Nëntor 2017 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga presioni i lartë atmosferik. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësia të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtësi deri në 7m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 meter.

Temperaturat

Zonat malore -1/15 gradë celcius

Zonat e ulëta 1/20 gradë celcius

Zonat bregdetare 6/21 gradë celcius

Kosova për ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajri të ftohta veriore. Moti do të jetë i kthjellët dhe me prani të mjegullës përgjatë luginave. Temperaturat do të luhaten nga -2 gradë vlera me e ulët në mëngjes deri në 13 gradë celcius vlera më e lartë në mesditë.

Sicred