KRYEFAQJA » LAJME » E Djele 8 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Djele 8 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot do të ndikohet nga masa ajri të qëndrueshme me origjinë kontinentale . Moti do të jete me kthjellime dhe vranesira të pakta në zonat malore. Përgjatë luginave do të këtë mjegull në orët e para të ditës. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi deri në 10 m/sek në bregdet. Valezimi do të jetë 3-4 ballë në det të hapur me lartësi vale 0,5 deri në 1,25 metër në det të hapur.
Temperaturat
Zonat malore -1/15 gradë celcius
Zonat e uleta 4/25 gradë celcius
Zonat bregdetare  10/25 gradë celcius.
Kosova sot do të jetë me mot të kthjellët dhe vranesira të pakta deri në mesatare. Temperaturat do të luhaten nga 5 deri në 17 gradë celcius.
Sicred