KRYEFAQJA » LAJME » E Djele 15 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Djele 15 Tetor 2017 moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqipëria sot po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të ngrohta Mesdhetare. Moti do të jetë i kthjellët dhe vranesira të pakta, temperaturat do të vijojnë me rritje. Era do të jetë me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtësi 6 m|sek valëzimi në det do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,1 deri në 0,5 meter.
Temperaturat
Zonat malore 7/22 gradë celcius
Zonat e uleta 9/29 gradë celcius
Zonat bregdetare 11/28 gradë celcius.
Kosova po ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik . Moti do të jetë i kthjellët dhe vranesira të pakta. Temperaturat do të luhaten në vlera nga 7 deri në 22 gradë celcius.

Sicred