KRYEFAQJA » LAJME » E Dielë 31 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Mërkurë 21 Shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Dielë 31 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Shqiperia sot dt 31 Dhjetor 2017 po ndikohet nga zone me presionit te larte atmosferik. Moti per oret ne vijim do jete me diell dhe vranesira te pakta ne zonat malore .Era do te jete me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtesi 7 m/sek. Valezimi do te jete i forces 3 me lartesi 0,25 deri ne 1,0 meter ne det te hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale.

Zonat malore -3/8 grade celcius

Zonat e uleta -2/12 grade celcius

Zonat bregdetare 3/13 grade celcius

Kosova per diten e sotme po ndikohet nga masa ajri te ftohta te veriore. Moti do jete me alternime kthjellimesh dhe vranesira mesatare te shoqeruar me mjegull pergjate luginave. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten -3 grade Celcius vlera me e ulet ne mengjes deri ne 6 grade vlera me e larte ne mesdite.

Meteorologe. Rezarta Xhakollari

Sicred