KRYEFAQJA » LAJME » E Dielë 18 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Dielë 18 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do te ndikohet nga afrimi i masave ajrore relativisht te paqendrueshme  te cilat do te ndikojne ne vendin tone me mot te paqendrueshem dhe renie graduale te temperaturave. 

 E Shtune 18 Shkurt 2018 

Diten e Diel dt 18 Shkurt moti do te jete me vranesira mesatare deri te dendura te cilat gradualisht ne pjesen e dyte te dites do te shoqerohen me rreshje te pakta shiu ne Veriperendim dhe Verilindje te vendit. Era do te jete me drejtimJugperendim (SW) me shpejtesi 10-15 m/sek ne bregdetValezimi do te jete i forces 4 lartesi vale 1,2 deri ne 1,5 meterne det te hapur. 

 Temperaturat min dhe max 

Zonat malore  1/11

Zonat e uleta    5/16

Zonat bregdetare 8/16  

Kosova per diten e Diel dt 18 Shkurt do te jete me mot te vranet dhe rreshje shiu . Temperaturat ne ekstremet e tyredo te luhaten ne vlera nga grade ne mengjes deri ne 7 grade Celcius ne mesdite.  
E Hene 19 Shkurt 2018 

Fillimi i javes dt 19 Shkurt moti do te jete me vranesira mesatare deri te dendura te cilat do te shoqerohen  me rreshje shiu ne te gjithe vendin. Era do te jete me drejtim Juglindje (SE) me shpejtesi 10-15 m/sek ne bregdetValezimi do te jete i forces 4 lartesi vale 1,2 deri ne 1,5 meter ne det te hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore  2/8

Zonat e uleta    7/14

Zonat bregdetare 10/15  

MeteorologeRezarta Xhakollari 

 

Sicred