KRYEFAQJA » LAJME » E dielë 11 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E dielë 11 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E dielë 11 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do te ndikohet nga  aktiviteti masave ajrore te paqendrueshme  te cilat do te mbajne ne vendin tone motme rreshje shiu dhe temperatura te uleta. 

E Diel 11 Shkurt 2018 

Edhe dita e Diel dt 11 Shkurt moti do te mbetet me vranesira te shoqeruara me rreshje te pakta shiu dhe rreshje bore ne zonatmalore. Era do te jete me drejtim Jugperendim  (SW) me shpejtesi deri ne 8-15 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 4lartesi vale 1,5 deri ne 2,5 meter ne det te hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore  1/4   

Zonat e uleta    5/11 

Zonat bregdetare 8/13  

Kosova per diten e Diel dt 11 Shkurt do te jete me mot te vranet me rreshje shiu dhe rreshje bore. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te  luhaten ne vlera nga 0 grade ne mengjes deri ne 3 grade Celcius ne mesdite.  

E Hene 12 Shkurt 2018 

Fillimi i javes dt 12 Shkurt moti do te mbetet relativisht i paqendrueshem, me vranesira mesatare te shoqeruara me rreshje shiu tepakta dhe rreshje bore ne skajet juglindore. Era do te jete me drejtim Jugperendim  (SW) me shpejtesi deri ne 8 m/sek ne bregdet.Valezimi do te jete i forces 3 lartesi vale 0,5 deri ne 1,5 meter ne det te hapur. 

Temperaturatmin dhe max 

Zonat malore  -1/7  

Zonat e uleta    5/13 

Zonat bregdetare 7/14  

MeteorologeRezarta Xhakollari 

Sicred