KRYEFAQJA » LAJME » Durrës: Nipi vret gjyshen dhe veten

Durrës: Nipi vret gjyshen dhe veten

Krimi brenda familjes godet përsëri. Ka qënë ora 12:15 minuta kur efektivët blu të policisë së Durrësit të njoftuar nga fqinjët e familjes Curri, kanë arritur të hyjnë në banesën njëkatëshe të kësaj familjeje në lagjen Nr.10, të qytetit. Në banesë gjetën pa shenja jete shtetasit Ersid Curri 25 vjeç dhe gjyshen e tij, Hume Curri 80 vjeçe si dhe dhe armën e krimit, një armë zjarri automatik. Zyrtarisht dyshohet se nipi ka vrarë gjyshen e tij dhe më pas veten, por është ende e paqartë nëse bëhet fjalë ngjarje aksidentale, apo për një krim të dyfishtë të qëllimtë. 25 vjeçari Curri, kishte pak kohë që ishte liruar nga burgu, pasi vite më parë ai ka vrarë me armë zjarri një bashkëmoshatarin e vet. Familja Curri numëron disa të vrarë në vitet e fundit. I ati i 25 vjeçarit, Luan Curri është i vrari i fundit i kësaj familjeje në vitin 2011.

Sicred