KRYEFAQJA » LAJME » Durrës, Basha kërkon pjesmarrje masive në protestën e 27 janarit
Durrës, Basha kërkon pjesmarrje masive në protestën e 27 janarit

Durrës, Basha kërkon pjesmarrje masive në protestën e 27 janarit

Kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha ishte në Durrësi ku ftoi qytetarët ti bashkohen opozitës në protestën e 27 janarit që do të mbahet para selisë së kryeministrisë. Kjo protestë, tha zoti Basha, është jetike për ti kthyer vendit ligjshmërinë, dhe për të shkëputur lidhjet e pushtetit me krimin dhe trafiqet. Kryebashkiaku i Durrësit, tha zoti Basha, është model i aleancës me krimin, i kapur, duke i kërkuar krmineleve blerjen e votave në shpërblim të tenderave. Për kreun e opozitës Lulzim Basha, pjesëmarrja masive në protestë është hap vendimtar për të shkuar drejt krijimit të një qeverie antimafia që do të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Sicred