KRYEFAQJA » LAJME » Donald Lu takohet me Bashën në selinë e PD-së
Basha pret Lu

Donald Lu takohet me Bashën në selinë e PD-së

Pas zhvillimit të protestës, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, është takuar me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha në selinë blu. Në takimin e zhvilluar me dyer të mbyllura mësohet se është folur mbi zhvillimet politike dhe protestën e opozitës për zgjedhjet e lira. Ky është një takim që i paraprin nisjes së ndërmjetësimit nga ndërkombëtarët për zgjidhjen e krizës politike.

Sicred