KRYEFAQJA » LAJME » Skënderbeu i pafat, Dinamo barazon në shtesë
goli i latifit

Skënderbeu i pafat, Dinamo barazon në shtesë

Ka përfunduar 1-1 takimi mes Dinamos të Zagrebit dhe Skënderbeut të Korçës e vlefshme për Europa League. Në takimin e zhvilluar në stadiumin “Maksimir” për korçarët ka shënuar Latifi në minutën 37, ndërsa kroatët barazuan  në minutën e 95 me Henriquez. Korçarët kanë zhvilluar një takim mbreslënës duke tentuar disa herë të shënojnë. Në pjesën e dytë Skënderbeut ju anullua edhe një gol pasi lojtari ishte në pozicion jashtë loje. Pas një jave kroatët do të jenë miq në “Elbasan Arena”, por rezultati favorizon korçarët.

Sicred