KRYEFAQJA » LAJME » Dinamo e Kievit, me 6 mungesa në “Elbasan Arena”

Dinamo e Kievit, me 6 mungesa në “Elbasan Arena”

Dinamo e Kievit ka ardhur me disa mungesa titullarësh dhe do të aktivizojë një numër lojtarësh të rinj në ndeshjen e së enjtes me Skënderbeun, por për trajnerin Aleksandar Khatskeviç, synimi mbetet i njëjtë. Këtë synim e ka përçuar edhe futbollisti Mikola Morozjuk, i cili ka qenë i pranishëm në konferencën për shtyp të së mërkurës. Ndryshe nga lojtari i tij, trajneri ukrainas e ka të qartë se çfarë Skënderbeu pret të enjten në “Elbasan Arena”. Ndeshja e parë, e luajtur në Kiev më 14 shtator 2017, u fitua nga gjigandja ukrainase me rezultatin 3-1.

Sicred