KRYEFAQJA » LAJME » Demarkacioni, qeveria e Kosovës miraton unanimisht deklaratën Thaçi-Vujanoviç
Demarkacioni, qeveria e Kosovës miraton unanimisht deklaratën Thaçi-Vujanoviç

Demarkacioni, qeveria e Kosovës miraton unanimisht deklaratën Thaçi-Vujanoviç

Qeverisë së Kosovës ka miratuar në mbledhjen e saj solemne të së shtunën deklaratën e përbashkët të presidentëve të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të Malit të Zi, Filip Vujanoviq. Vendimi është marrë në unanimitet të plotë. Kryeministri Ramush Haradinaj tha me këtë rast se kjo është dëshmi që kufiri do të shkojë në Kullë të Zhlepit e në Çakorr. Sipas tij janë krijuar rrethanat që të vendoset drejta e Kosovës në territor dhe shpreson se Kuvendi të jetë unik në ratifikimin e demarkacionit.

Sicred