KRYEFAQJA » LAJME » Davos, Rama takohet me Vuçiç
Davos, Rama takohet me Vuçiç

Davos, Rama takohet me Vuçiç

Samiti ekonomik i Davosit, përvec axhendës së referimeve për politikat globale që do të ndiqen, shfrytëzohet edhe për takime bilaterale mes drejtuesve të shteteve e qeverive që marrin pjesë në të. Kyeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një takim me presidentin serb Aleksandër Vucic, me të cilin ka vijuar të ndajë qëndrimet e përbashkëta për integrimin e rajonit të Ballkanit në Bashkimin Europian. Zoti Rama është takuar edhe me ish sekretarin amerikan të shtetit Xhon Kerri, ndërsa në orët në vijim, pritet të takojë edhe kryeministrin e Belgjikës dhe mbretin Abdulla të Jordanisë.

Sicred