KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Daniel Riçardo fiton Çmimin e Madh të Monte Karlos
Daniel Riçardo fiton Çmimin të Madh të Monte Karlos

Daniel Riçardo fiton Çmimin e Madh të Monte Karlos

Australiani Daniel Riçardo i Red Bull ka fituar të dielën garën e Çmimit të Madh të Monte Karlos në Formula 1 në automobilizëm. Pas tij u renditën gjermani Sebastian Vetel i Ferrarit dhe britaniku Ljuis Hamilton i Mercedesit. Të tre ata udhëhoqën garën që në fillim për të mos dhuruar asnjë surprizë gjatë 78 xhirove. “Jam shumë i emocinuar” tha Riçardo pas fitores së tij, ndërsa ka kujtuar disa probleme me makinën. RTSH e solli drejtpërdrejt garën ashtu si edhe 5 garat e para të këtij sezoni të Formula 1.

Sicred