KRYEFAQJA » LAJME » Champions League, Skënderbeu- Dinamo Zagreb
Champions League, Skënderbeu- Dinamo Zagreb

Champions League, Skënderbeu- Dinamo Zagreb

Kampionia e Shqipëriasë Skënderbeu do të përballet me Dinamon e Zagrebit, në përpjekje për të kaluar në fazën e grupeve të Champions League. Shorti është hedhur të premten në mesditë në Nion të Zvicrës. Traineri Mirel Josa duke komentuar shortin u shprehe se synon kualifikimin. “Kalimi i Dinamos, nuk është një detyrim, por një motivim. Na erdhi shansi deri këtu, pse të mos bëjmë përpjekje për më tepër. Skënderbeu mund t’i binte edhe një ekip më i fortë dhe të eleminohej më herët. Ne kemi dhënë maksimumin tha Josa. Ndeshjet e para do të zhvillohen në datën 18-19 gusht dhe ndeshjet e kthimit do të luhen 1 javë më vonë.

Sicred