KRYEFAQJA » LAJME » “Çështja Xhafaj”, provat e PD në Krimet e Rënda
Opozita do të vazhdojë aksionin e saj jashtë parlamentit

“Çështja Xhafaj”, provat e PD në Krimet e Rënda

Një oficer i policisë gjyqësore nga krimet e rënda është paraqitur të martën në orën 9 e 45 minuta në selinë e Partisë Demokratike dhe ka marrë në dorëzim materialin e publikuar një ditë më parë, ku sipas demokratëve provohet se Agron Xhafaj , vëllai i Ministrit të Brendshëm, është i përfshirë në trafikun e drogës. Sipas opozitës ky përgjim është kryer në kohën gjatë periudhës kur Fatmir Xhafaj ushtron detyrën e Ministrit të Brendshëm.

Sicred