KRYEFAQJA » LAJME » Çështja “Tahiri”, Prokuroria: Nuk duam mandat arresti, por heqje imuniteti!

Çështja “Tahiri”, Prokuroria: Nuk duam mandat arresti, por heqje imuniteti!

Prokuroria e Krimeve të Rënda është e bindur se ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri është përfshirë në aktiviteti kriminal. “Kemi bërë verifikimi që as autoritete italiane dhe greke nuk i kanë, që forcojnë bindjen tonë” tha përfaqësuesi i kësaj prokurorie në seancën e Komisionit Parlamentar të Imunitetit dhe mandateve. Por duket se prokuroria ka modifikuar disi kërkesën e saj “Ne sot nuk kemi ardhur për të marrë një mandate arresti, pasi arrestin e jep gjykata. Ne kërkojmë heqjen e imunitetit, që në cdo moment deputeti të jetë i ekspozuar ndaj një heqje lirie” tha përfaqësuesi i prokurorisë. Seanca vazhdon.

Sicred