KRYEFAQJA » LAJME » “Çështja kokaina” ende në burg dy të arrestuarit
"Çështja kokaina" ende në burg dy të arrestuarit

“Çështja kokaina” ende në burg dy të arrestuarit

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda la të pandryshuar masën e sigurisë për dy të arrestuarit e vetëm të 613 kilogramëve kokainë të kapur në një kontineri që vinte në Shqipëri nga Kolumbia. Avokatët pretenduan se dy të arrestuarit nuk janë të përfshirë në trafik dhe sipas tyre prokuroria nuk ka asnjë prove që të provojë dyshimet e saj. Armando Pezaku dhe Donaldo Lushaj të arrestuar pas kapjes së një sasie prej 613 kilogramë kokainë në një kontiener që transportonte banane, do të vijojnë të qëndrojnë në qeli deri në përfundim të hetimit.

Sicred