KRYEFAQJA » LAJME » Çështja çame, Idrizi i kërkon sqarime Bushatit
Çështja çame, Idrizi i kërkon sqarime Bushatit

Çështja çame, Idrizi i kërkon sqarime Bushatit

Shpëtim Idrizi kryetar i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet kërkoi takim me kryediplomatin Ditmir Bushati në lidhje me bisedimet Shqipëri-Greqi , dhe qëndrimit të shtetit Helen për mos negocim të çështjes Çame. Zoti Idrizi bëri me dije se në varësi të realizimit të takimit për pikëpyetjet e ngritura nga PDIU dhe shoqata Çamëria, do të ndërmerren hapat e duhur ligjor, por edhe protesta.

Sicred