KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi » Buxheti, PS përgatitet për debatin parlamentar
Buxheti, PS përgatitet për debatin parlamentar

Buxheti, PS përgatitet për debatin parlamentar

Grupi parlamentar i PS-së, është mbledhur një ditë përpara diskutimit në kuvend të buxhetit për vitin e ardhshëm dhe paketën fiskale. Mbledhja ka koordinuar qëndrimin e deputetëve në seancën parlamentare të së enjtes. Mazhoranca e konsideron si buxhetin e reformave dhe i rritjes së pagave, ndërsa opozita e konsideron si buxhet i dështuar. Për ministrin e financave, Arben Ahmetaj, buxheti për herë të parë është në sufuçit, ul borxhin publik dhe finacon rritjen e pagave dhe të pensioneve. Para se të kalojë në seancën e neserme, buxheti ka ndjekur rrugën në komisionet parlamentare të kuvendit, ku ka patur [polemika te forta lidhur me çshtje të ndryshme.

Sicred