KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Bushpepa thirrje: Shqiptarë votoni me kodin 03
Bushpepa thirrje: Shqiptarë votoni me kodin 03

Bushpepa thirrje: Shqiptarë votoni me kodin 03

Ylli i muzikës shqiptare Eugent Bushpepa u ka bërë thirrje shqiptarëve të votojnë për këngën e tij “Mall” me të cilën Shqipëria po paraqitet në Eurosong 2018, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. “Të gjithë shqiptarët që ndodhen në shtetet që janë sonte në konkurrim, të votojnë për këngën shqiptare me kodin 03 në numrat e telefonit sipas tabelës së mëposhtme” shkruan Bushpepa në rrjetin socialm Fejsbuk.
Ndërkaq vlerësimet për pjesmarrjen e tij në Eurovizion janë me superlativa dhe pritshmëritë shumë të larta.

Para Mbrapa
Eurosong 2018, shkelqen Bushpepa
Para Mbrapa
Sicred