KRYEFAQJA » LAJME » Bushati thirrje opozitës: Të vazhdojmë Reformën në Drejtësi
Bushati thirrje opozitës: Të vazhdojmë Reformën në Drejtësi

Bushati thirrje opozitës: Të vazhdojmë Reformën në Drejtësi

Ditën kur Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit mbylli kontrollin e kandiatëve për organet e Vettingut, nga Shkodra Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i kërkoi opozitës të vijë në Kuvend dhe të votojë për vazhdimësinë e Refomës në Drejtësi. Zoti Bushati tha se opozita ka përgjegjësi dhe se pa plotësimin e reformës në drejtësi nuk mund të ketë as hapje të negociatave në Bashkimin Evropian. Deklaratat e tij ministri i jashtëm Bushati i bëri nga Shkodra ku mori pjesë në promovimin e projektit wiki akademi me pjesmarrjen e 6 shkollave të mesme të qytetit.

Sicred