KRYEFAQJA » LAJME » Bushati në Tokio kërkon rritjen e bashkëpunimit ekonomik
Bushati në Tokio kërkon rritjen e bashkëpunimit ekonomik

Bushati në Tokio kërkon rritjen e bashkëpunimit ekonomik

Ministri i Evropës dhe Punëve të Jashtme Ditmir Bushati vizitoi Tokion ku mori pjesë në mori pjesë në aktivitetin “Dita e Shqipërisë”. Zoti Bushati është shprehur se progresi pozitiv i marrëdhënieve dypalëshe duhet të ndiqet nga një bashkëpunimi ekonomik edhe më i madh. Ministri i jashtëm shqiptar tha se Shqipëria ofron potenciale të mëdha për investimet e biznesit japonez. Shqipëria vlerësohet se është një treg interesant në Ballkanin Perëndimor për biznesin dhe turistët japonezë.

Sicred