KRYEFAQJA » LAJME » Bushati në Gjermani
Bushati në Gjermani

Bushati në Gjermani

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati gjendet në Gjermani për një takim me Ministrin e Jashtëm Federal, Heiko Maas. Sipas njoftimeve dy ministrat do të diskutojnë mbi procesin e integrimit evropian dhe ndërveprimin me Gjermaninë, bashkëpunimi rajonal si dhe çështjet e sigurisë.
Kohët e fundit Gjermania dhe Shqipëria kanë intensifikuar takimet në nivele të larta. Javën e kaluar Tiranën e vizitoi ministri gjerman i shtetit Mikail Rot i cili zhvilloi takime në të gjitha nivelet.

Sicred