KRYEFAQJA » LAJME » Bushati i trishtuar nga sulmi frikacak në Nju Jork
Bushati i trishtuar nga sulmi frikacak në Nju Jork

Bushati i trishtuar nga sulmi frikacak në Nju Jork

Ministri i jashtëm shqiptar Ditmir Bushati ka shprehur trishtimin e tij lidhur me sulmin e së martës në Nju Jork, ku tetë persona humbën jetën dhe 11 të tjerë mbeten të plagosur. “Të trishtuar nga lajmet që vijnë nga Nju Jorku. Mendimet tona janë me viktimat e këtij sulmi frikacak dhe familjet e tyre”, shkruan zoti Bushati në Twitter.

Sicred