KRYEFAQJA » LAJME » Budapest, Ruçi mes krerëve të parlamenteve të Ballkanit Perëndimor
Kreu i parlamentit Ruçi në Forumin e 10-të Parlamentar për Inteligjencën dhe Sigurinë në Uashington

Budapest, Ruçi mes krerëve të parlamenteve të Ballkanit Perëndimor

Krerët e parlamenteve të vendeve të Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Budapest në Konferencën e tyre të Tetë. Në të po merr pjesë dhe kreu i parlamentit shqiptar Gramoz Ruçi.Në konferencë do të diskutohet përmes formatit të ligjvënësve mbi çështje të integrimit europian, rezultate dhe aspirata. Ne kuadër të kësaj konference zoti Ruci do të kete takime me mikpritësin e tij hungarez, dhe homologët e tij nga Mali i Zi, Bosnjë Hercegovina dhe Serbia.

Sicred