KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Bruksel, bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë
Kufijtë mes Kosovës dhe Serbisë, flasin analistët

Bruksel, bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë

U mbajt sot në Bruksel takimi tripalësh mes delegacioneve të Kosovës, Serbisë dhe përfaqësuesve të Bashkimit Evropian për diskutimin e cështjeve në nivel teknik .Takimi tripalësh filloi në orën 11 të ditës së sotme dhe u parapri nga takimi mes delegacionit të Kosovës dhe përfaqësueve të Bashkimit Europian, si dhe atij mes palës serbe dhe BE-së. Takimi i sotëm mes tre palëve u mbyll rreth orës 16.00, dhe sic u njoftua më parë, në të u diskutua zbatimi i marrëveshjeve të arritura mes dialogut, sic është është Liria e Lëvizjes dhe në veçanti ajo e tabelave të veturave, provizionet e tabelave, Drejtësia, etj. Palët pritet të takohen edhe nesër për të diskutuar themelimin e Komunave me Shumicë Serbe, urën e Mitrovicës, dhe energjetikën.

Sicred