KRYEFAQJA » LAJME » Boks, Gjetan Keta rikthehet në ring për titullin e “kampionit të botës”
Boks, Gjetan Keta rikthehet në ring për titullin e “kampionit të botës”

Boks, Gjetan Keta rikthehet në ring për titullin e “kampionit të botës”

Pas një viti pushim, Gjetan Keta rikthehet në ring dhe ka qëllime të mëdha, pasi kërkon titullin e “kampionit të botës”. Sfiduesi i tij është në tjetër ish-kampion bote, Meni Siaka. Në ring do të ngjitet edhe Ferit Keta, në kërkim të fitores së radhës për të mbetur i pamposhtur. Të dyja këto sfida, por edhe e gjithë mbrëmja e boksit do të sillen për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, në kanalin RTSH Sport, duke nisur nga ora 21:00.

Sicred