KRYEFAQJA » LAJME » Blushi: Libra do të zhduki varfërinë
Blushi: Libra do të zhduki varfërinë

Blushi: Libra do të zhduki varfërinë

LIBRA, partia më e re e spektrit politik shqiptar që garon në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, ka mbyllur fushatën elektorale në Tiranë me një koncert tek pedonalja e kryeqytetit. Kreu i saj, Ben Blushi tha se LIBRA do të jetë fuqia e shtresës së mesme. “Libra do të nxjerri nga varfëria 400 mijë shqiptarë që sot jetojnë me 400 lektë të vjetra në ditë. Ne i përfaqësojmë ata se partitë e vjetra i tradhëtuan, i lanë mjerim, varfëri” tha zoti Blushi. “Ka gjithmonë një kurë për varfërinë, ka gjithmon një ilaç për varfërinë dhe ky është LIBRA” u shpreh kreu i saj. Zoti Blushi u shpreh i bindur se edhe ish pronarët do të votojnë LIBRA-n pasi ajo do të zgjidhi çështjen e tyre.

Sicred