KRYEFAQJA » LAJME » Berisha në grupin parlamentar të PD : Vendi ndodhet në dorë “Nakroeuro”-s
Berisha në grupin parlamentar të PD : Vendi ndodhet në dorë "Nakroeuro"-s

Berisha në grupin parlamentar të PD : Vendi ndodhet në dorë “Nakroeuro”-s

Demokratët do të vijojnë të mbajnë të njëjtin qëndrim të kushtëzuar me kuvendin, duke bojkotuar komisionet parlamentare. Në mbledhjen e Grupit Parlamentar zhvilluar të hënën me dyer të mbylluara kreu Demokrat Basha mësohet të ketë kërkuar aksion të fortë opozitar në seanca plenare, duke u përqëndruar tek Çështja Tahiri. Ish kreu demokrat Berisha ka thënë se vendi sot ndodhet në dorë të asaj ë ai e quan “Nakroeuro”. Sipas Berishës, “Nakroeuro” vendos për politikën, eskportet dhe ndërtimet. Në mbledhje është disktuar për mbështetjen e protestave, si edhe për intensifikim të takimeve me bazën demokrate e cila do të hyjë në fazën e zgjedhjeve për kryetarët e rinj të degëve.

Sicred