KRYEFAQJA » LAJME » Befasi, Laçi kalon në raundin e dytë në Europa Ligë
Befasi, Laçi kalon në raundin e dytë në Europa Ligë

Befasi, Laçi kalon në raundin e dytë në Europa Ligë

Një surprizë e këndshme në futbollin shqiptar dhe Europa Ligë. Vetëm dy minuta para përfundimit të takimit, goli i Uzunit ndaj ndaj qipriotëve të Anorthosis, ka kualifikuar Laçin në raundin e dytë kualifikues të Europa Ligë. Kurbinasit nuk kishin shumë shpresë pasi ndeshjen e parë e kishin humbur 2-1.
Sot zhvillohen takimet e kthimit edhe për Partizanin dhe Luftëtari. Partizani u mund në fushën e tij 1-0 nga Maribori i Sllovenisë, ndërsa Luftëtari u mund në Letoni nga Ventspils 5-0. Por çdo gjë mund të ndodhi në futboll.

Sicred