KRYEFAQJA » LAJME » Basketboll Femra, Flamurtari fiton të parën
Basketboll, Femra, Apolonia, Flamurtari, Basketboll Femra, Flamurtari fiton të parën

Basketboll Femra, Flamurtari fiton të parën

Kampionati Kombëtar i Basketbollit për Femra ka luajtur të dielën në mbrëmje aktin e parë të finales së këtij sezoni dhe Flamurtari ka korrur një fitore të vështirë, duke triumfuar me një pikë të vetme, 62-61, ndaj Tiranës. Ndeshja e zhvilluar në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet, u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, në kanalin RTSH Sport.

Sicred