KRYEFAQJA » LAJME » Basha: Xhafaj po përdoret nga Rama
Basha: Letra e Xhafës për prokurorinë "Akt i dënueshëm"

Basha: Xhafaj po përdoret nga Rama

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka sulmuar ashpër ministrin e brendshëm Fatmir Xhafaj i cili tha se prokuroria po përdoret politikisht, duke thënë se vetë Xhafaj po përdoret nga kryeministri Rama. “Fatmir Xhafaj është në konflikt të pastër interesi, ai nuk mund të rrijë asnjë ditë më si Ministër i Brendshëm, por Fatmir Xhafaj është një nga levat që Edi Rama po përdor për të bërë presion ndaj prokurorisë” tha zoti Basha. Kreu i PD u shpreh për një pakt Rama-Tahiri “ku Tahiri t’ia hedh me sa më pak kosto me qëllim që të mos dekonspirojë dosjet e tmerrshme që lidhin Edi Ramën personalisht dhe familjarisht me kriminin e organizuar dhe trafikun e drogës, në vecanti trafikun e kokainës”.

Sicred