KRYEFAQJA » LAJME » Basha uron Presidentin e ri të Parlamentit Europian
antonio-tajani, lulzim basha, presidenti i ri i PE, parlamenti europian, urim,

Basha uron Presidentin e ri të Parlamentit Europian

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i përcolli sot urime zotit Antonio Tajani, me rastin e zgjedhjes si President i Parlamentit Europian. Sipas Bashës Tajani është jo vetëm nenkryetar i Partisë Popullore Europiane ku bën pjesë Partia Demokratike, por edhe një mik i jashtëzakonshëm. Si Zëvendës President i Komisionit Europian dhe Komisioner i BE-së ai ka mbështetur perpjekjet e Shqipërisë për zhvillim ekonomik. Zgjedhja e tij në krye të Parlamentit Europian do të më japë mundësinë të punojmë së bashku për të çuar përpara integrimin e Shqipërisë në BE,-së është shprehur Kryetari i Partisë Demokratike.

Sicred