KRYEFAQJA » LAJME » Basha takohet me ambasadorët e BE-së

Basha takohet me ambasadorët e BE-së

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar sot me ambasadorët e BE-së në vendin tonë. Takimi i thirrur prej tij u mbajt prej dy orësh në selinë e Partisë Demokartike. Ky takim vjen në kushtet kur kanë dështuar negociatat për zgjidhjen e situatës politike, mes Bashes dhe Kryeministrit Rama në tryezën e thirrur nga Kreu u shtetit. Kryedemokrati thekson se opozita nuk do të tërhiqet nga kërkesat e saj për zgjedhje të lira dhe të ndershme, që mund të garantohen sipas tij vetëm përmes një qeverie teknike.

Sicred