KRYEFAQJA » LAJME » Basha: Stop dhunës ndaj studentëve, mos e çoni vendin në konflikt civil

Basha: Stop dhunës ndaj studentëve, mos e çoni vendin në konflikt civil

Prokurorisë së Përgjithshme i është drejtuar kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një dalje për mediat duke i ftuar të fillojnë hetimin për dy çështje, që sipas Bashës, ishin në qendër të vëmëndjes së kësaj jave, mospastrimi i rrugëve në situatën e rreshjeve të dëborës nga firmat kontraktore dhe dhunimi i studentëve nga Policia.

Kryedemokrati kërkoi si nga drejtesia por edhe nga Kryeministri Rama që të ndalet dhe të mos e shtyjë vendin drejt konflikteve civile.

Gjithashtu, Basha foli edhe për ritenderimi i pjesës së ndërtimit të Unazës së Re në Tiranë, tenderi i fituar i së cilës u anuluan dhe për këtë çështje, ka nisur një hetim i Prokurorisë, për të cilin shprehet se po përgatitet sërish një manipulim.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com