KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Basha: Senatori McCain ishte një zë i fuqishëm në krah të betejave të shqiptarëve!
Basha: Senatori McCain ishte një zë i fuqishëm në krah të betejave të shqiptarëve!

Basha: Senatori McCain ishte një zë i fuqishëm në krah të betejave të shqiptarëve!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideroi ndarjen nga jeta të senatorit amerikan, John McCain, si një humbje të madhe për kombin shqiptar. “Luftëtar i pamposhtur për kauzën e lirisë, Senatori McCain ishte një zë i fuqishëm në krah të betejave të shqiptarëve për liri, demokraci dhe integrim euro-atlantik. Mirënjohje e përjetshme për këtë hero dhe ngushëllimet më të ndjera familjes së tij dhe popullit mik amerikan” shkruajti ndë të tjera zoti Basha.

Sicred