KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi » Basha : Rama mashtron kur thotë se shumica e të larguarve kanë refuzuar të punonin
Basha : Rama mashtron kur thotë se shumica e të larguarve kanë refuzuar të punonin

Basha : Rama mashtron kur thotë se shumica e të larguarve kanë refuzuar të punonin

Polemikat lidhur me shkurtimin e listës ekonomike, mes kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës Basha nga parlamenti kanë zbritur në terren. Deklarimeve të zotit Rama në Berat se shumica e të larguarve kanë refuzuar të punonin, ju është përgjigjur zoti Basha. “A ka njeri që e beson mashtrimin e Ramës sot nga Berati se njerëzit preferojnë të marrin 50 mijë lekë ndihmë ekonomike në vend që të punësohen me rroga 400 mijë lekëshe?” shprehet zoti Basha. Duke komentuar mbledhjen dy ditore të qeverisë zoti Basha bën të ditur se në Qarkun e Beratit janë përjashtuar nga skema e ndihmës ekonomike 350 familje. “Realiteti flet vetë me gojën e banorëve të Beratit, aty ku banda qeveritare po harxhon sot e nesër miliona lekë për ekskursionin e fundjavës, por asnjë kacidhe për njerëzit në nevojë ekstreme”shkruan kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha.ekonomike 350 familje.

Sicred