KRYEFAQJA » LAJME » Basha: Rama do të mbajë të lirë bashkepunëtorin e tij!
Basha: Autori vjedhjeve masive në Shqipëri është Edi Rama!

Basha: Rama do të mbajë të lirë bashkepunëtorin e tij!

Kreut i opozitë Lulzim Basha ka reguar ashpër pasi kreu i qeverisë Edi Rama vuri në dyshim seancën e Këshillit të Imunitetit dhe Mandateve, i cili po diskuton rreth kërkesës së prokurorisë për dhënien e lejes për ndalimin e ish ministiri të brendshëm Tahiri i cili dyshohet për afera të jashtëligjshme. Ndërsa zoti Rama e konsideron seancën si një “muhabet pazari” nga kazanet e krimit, politikës e medias!” zoti Basha paralajmëron se kryeministri do të mbajë bashkëpunëtorin e tij. “Ky është Edi Rama: Ka futur njerez per mospagese dritash ne burg ku jane vetevrare, ka futur ne burg qytetare te varfer per ca tulla mur te shtuar pa leje. Dhe do te mbaje te lire bashkepunetorin e tij dhe te krimit te organizuar te kapur ne flagrance para syve te gjithe botes nga antimafia italiane ne trafik droge dhe armesh. Ky eshte narkoshteti. Kjo duhet te marre fund!” shkruan zoti Basha në Fejsbuk.

Sicred