KRYEFAQJA » LAJME » Basha përsërit: “Bashkë do çlirojmë qeverisjen dhe vendin nga krimi! PA KOMPROMIS”
Basha përsërit: "Bashkë do çlirojmë qeverisjen dhe vendin nga krimi! PA KOMPROMIS"

Basha përsërit: “Bashkë do çlirojmë qeverisjen dhe vendin nga krimi! PA KOMPROMIS”

Kreu i Partisë Demokratike të opozitës Lulzim Basha ka shprehur angazhimin për të luftuar në krah të qytetarëve kundër bandave dhe krimit në vend. “Bashkë do çlirojmë qeverisjen dhe vendin nga krimi! PA KOMPROMIS” shkruan zoti Basha në Fejsbuk. Një ditë më parë opozita e djathtë dhe e majtë braktisi seancën inagurale të sesionit parlamentar të vjeshtës dhe u mblodh në Shkodër, qyteti i goditur rëndë nga veprimet e bandave kriminale. Zoti Basha tha se ato mbështeten nga qeveria, ndërsa kjo e fundit i ka hedhur poshtë akuzat duke thënë se gjendja e rendit në vend është përmirësuar. Në terren policia ka nisur operacione të shumta kontrolli. Ministri i brendshëm Xhafaj ka premtuar zbardhjen e gjarjeve.

Sicred