KRYEFAQJA » LAJME » Basha paralajmëron protesta nëse nuk krijohet qeveri teknike, Rama i konsideron përralla
Rama bën përgjegjës Bashën për protestën

Basha paralajmëron protesta nëse nuk krijohet qeveri teknike, Rama i konsideron përralla

Kreu i opozitës Lulzim Basha paralajmëroi përshkallëzim të protestave dhe akte të mos bindjes civile në rast se sipas tij nuk ka reflektim ndaj kërkesës së opozitës për krijimin e Qeverisë Teknike. Zoti Basha tha se opozita është e hapur që emri i kryeministrit të kësaj qeverie të propozohet nga shumica, por PD sipas tij nuk do pranojë të hyjë në zgjedhje me Ramën kryeministër.
Por kryeministri Edi Rama ka reaguar me ane të një mesazhi në rrjetin social Fejsbuk. “Një zë i ngjirur bërtet për t’u treguar përralla qorrave që s’duan të shohin, shurdhëve që s’duan të dëgjojnë! Vajmedet PD! Vajmedet kuku për ty” shkruan në mesazh zoti Rama.

Sicred