KRYEFAQJA » LAJME » Basha në Vorë, platforma qeverisëse me fokus tek ekonomia
lulzim basha, vore, platforma, ekonomike, pd, ulje taksash

Basha në Vorë, platforma qeverisëse me fokus tek ekonomia

Kreu demokrat Lulzim Basha u ndal në Vorë për të prezantuar platformën qeverisëse të PD, me fokus tek ekonomia. Në bashkebisedimin me sipermarres e të punësuar në disa biznese të zones, zoti Basha tha se Partia Demokratike krahas uljes së taksave dhe tatim fitimit për biznesin do të rrisë pagën minimale. Kreu demokrat premtoi rritje të pensioneve ndërsa paralameroi anullim të efekteve te reformes se pensioneve që parashikon rritje të moshës së daljes në pension.

Sicred