KRYEFAQJA » LAJME » Basha në Korçë: Vota për PD, votë për republikën e mundësive të vërteta!
Basha në Korçë: Vota për PD, votë për republikën e mundësive të vërteta!

Basha në Korçë: Vota për PD, votë për republikën e mundësive të vërteta!

Me thirrje për pjesmarrje në votimet e së dielës dhe një votë masive për PD, kreu i kësaj partie Lulzim Basha ju është drejtuar pjesmarrësve në mitingun e qytetit të Korçës. “Mbushni qendrat e votimit ditën e diel, merrni miqtë tuaj, rini merrni prindërit dhe mos i lini pa votuar! Të papunë, ndëshkoni republikën e vjetër! Ndëshkoni të gjithë!” bëri thirrje zoti Basha. Veçanërisht lideri i opozitës ju drejtua votuesve të pavendosur. “25 qershori është basti për jetën tuaj, familjen tuaj! Jo kuq apo blu, por basti është edhe për ju votues të pavendosur!” tha zoti Basha.
Sipas liderit demokrat, i cili pretendon të jetë kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë,vota për PD është për një ekonomi më të fortë.”Ka vetëm një çështje më 25 qershor, votoni vetëm për një çështje, për ekonominë, për ekonominë, për ekonominë, votoni për Republikën e re, republikën e korçarëve. Do të jetë republika e mundësive të vërteta, ndryshimi i vërtetë që kemi pritur dhe merituar për 27 vite” tha zoti Basha.

Sicred