KRYEFAQJA » LAJME » Basha në Kavajë: Rama e keqja më e madhe e Shqipërisë
Basha në Kavajë: Rama e keqja më e madhe e Shqipërisë

Basha në Kavajë: Rama e keqja më e madhe e Shqipërisë

Kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha ishte në Kavajë nga ku i bëri thirrje qytetarëve që tu bashkohen protestave të opozitës. Ai e barazoi qeverinë Rama me të keqen më të madhe që i ka ndodhur vendit në këta 27 vjet, pasi sipas tij për pushtetin dhe pasurimin e tij, kryeministri socialist ndërtoi Aleancën me Krimin. Zoti Basha inkurajoi shqiptarët t’i bashkohen protestave të opozitës për të treguar se e vetmja rrugë për të mundur krimin në qeveri është reagimi kundër të keqes dhe mbrojtja e dinjitetit.

Sicred