KRYEFAQJA » LAJME » Basha në familjen e Cukut
Kapja e kokainës, Basha: Shqipërinë sot e drejton banda e kokainës

Basha në familjen e Cukut

Me rastin e 105 vjetorit të themelimit të Policisë shqiptare Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vizitoi familjen e policit të vrarë Artan Cuku. Duke vlerësuar integritetin e shumë punonjësve të policisë, kreu demokrat tha se sot policia ndodhet në një moment tragjik dhe e tradhëtuar.

Kreu demokrat ironizoi nismën e Ministit të brendshëm per vettingun në radhet e uniformave blu.

Basha tha se është emergjencë  çlirimi i policisë nga krimi, përmes largimit të kësaj qeverie që ka kthyer në sistem lidhjet sipas tij të krimit me pushtetin.

Sicred