KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Basha: Mbështetje e plotë europiane për betejat e opozitës

Basha: Mbështetje e plotë europiane për betejat e opozitës

Në takimet e zhvilluara gjatë Samitit të krerëve të shteteve të PPE-ve që po mbahet në Maltë, Kryedemokrati Lulzim Basha thekson se ka marrë mbështetjen e plotë europiane për betejën e opozites për zgjedhje të lira e të ndershme. Në takimet me Presidentin e PPE-ve Doul, me Presidentin e Këshillit të Europës, Ministrin e jashtëm austriak, Kreun e senatit italian, kren e opozites greke si edhe me disa eurodeputete, Basha tha se zgjedhjet në Shqipëri janë në kërcënim real prej krimit , drogës dhe parave të pista. Sipas Bashës kjo betejë për vlerat europiane do të zhvillohet deri në fitore. Ai kërkoi mbështetjen europiane për kauzën e opozites, që synon tha Basha në këto takime, të garantoje votën e lirë përmes krijimit të qeverisë teknike.

Sicred