KRYEFAQJA » LAJME » Basha: “Jam shumë optimist për rezultatin dhe fitoren”
Basha: "Jam shumë optimist për rezultatin dhe fitoren"

Basha: “Jam shumë optimist për rezultatin dhe fitoren”

Kreu i opozitës Lulzim Basha ishte i pari ndër politikanët shqiptarë që deklaroi fitoren në zgjedhjet e 25 qershorit. “Jam shume optimist për rezulatin dhe fitoren” tha ai gati një orë pas mbylljes së qendrave të votimit. Sipas disa mediave edhe kreu i PS Edi Rama u ka deklaruar fitoren deputetëve të tij. Sipas tyre zoti Rama ka deklaruar se populli i ka besuar PS timonin. Gjithnjë sipas mediave ish kreu i LSi presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka deklaruar humbjen e Rilindjes. Ndërkaq me interes pritet edhe dalja e rezultateve të sondazheve paszgjedhore.

Sicred