KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Basha: Do ta mbrojmë teatrin me trupat tanë
Basha: Do ta mbrojmë teatrin me trupat tanë

Basha: Do ta mbrojmë teatrin me trupat tanë

Votat pro ligjit për teatrin e 75 deputetëve socialistë, nga lideri i PD Lulzim Basha është konsideruar si antikombetar, antihistorik dhe i turpshëm. “Votimi tregoi se Rama me hajdutët e tij janë në unitet të plotë për të grabitur Shqipërinë” shkruan ne Fejsbuk pas votimit zoti Basha. “Ne do t’i tregojmë kësaj bande se pushteti është i popullit dhe jo i saj, duke mos lejuar në asnjë mënyre prishjen e teatrit, duke e mbrojtur atë edhe me trupat tanë. Rama tani do të kuptojë se qytetarët e bashkuar janë më të fortë se hajdutët e bashkuar” shkruan zoti Basha.

Sicred